neděle 3. srpna 2014

Výlet Nové Hrady - Trip to Nové Hrady

Krásný den,

dneska se spolu podíváme do obce Nové Hrady, kde můžete navštívit krásný rokokový zámek, který je často nazýván jako České Versailles nebo Malý Schönbrunn, což jsme se dozvěděli od paní průvodkyně přímo na zámku a také je spoustu informací uvedeno na stránkách www.nove-hrady.cz. Tenhle zámek byl postaven ve francouzském stylu, což je vidět hned na první pohled a jestli jste už někdy byli ve Versailles, tak můžete vidět značnou podobnost. Zámek je opravdu obrovský a interiéry jsou jedním slovem báječné. Bohužel jsem uvnitř nic nevyfotila, ale na tu krásu nikdy nezapomenu. Nejvíce se mi líbily pokoje pro dámy, jenž byly vybavené krásnými zdobenými stolečky se spoustou malých prostorů určených pro šperky a další nezbytnosti. Krásné byly také nadýchané gauče, které byly skvěle přizpůsobené velkým róbám dam tak, aby se na ně mohly pohodlně a bez problémů usadit. Nejvíce mě překvapilo to, že ženy si nemyly vlasy třeba více jak měsíc, protože ty jejich účesy byly velmi náročné vytvořit a proto aby je udržely stále krásné, tak dámy spaly v sedě a do vlasů si jen šplíchaly voňavky. Dokážete si to představit?

Výlet se nám opravdu povedl škoda jen, že zámecká restaurace byla totálně plná, protože se tam zrovna konalo spousta svateb. Viděli jsme tam asi tři krásné nevěsty s ženichy a vůbec se nedivím párům, které si na tak krásném zámku chtějí říct své ,,ANO".


Na www.mapy.cz si můžete naplánovat svůj výlet. Have a look on maps and plan your trip. 

Hey guys,

today I am going to show you one beautiful place in the Czech Republic which you should definitely visit if you plan a trip to my country and especially if you like French style castles because this one is very often called ,,Czech Versailles" or ,, Little Schönbrunn" and it´s really beautiful. I recommend visiting their website for to have a lot of information click here. The interiors are really interesting, you can see how people lived before, what they did differently than us, their habits etc. I was really surprised when I heard that women slept in a sitting position because they didn´t want to destroy their hairstyle and they also didn´t wash their hair for more than a month so they just put a fragrance onto their hair and that was all. The reason why they did that was because the hairstyle was really difficult to create and if they have to do that everyday they would spend like half a day just making it, can you imagine?

The trip was really nice and we enjoyed it a lot. We saw there many weddings and it looked really amazing. I can understand that some couples want to have their wedding there. Unfortunately, I didn´t manage to take a lot of photos of the interiors but as you can see the castle is very pretty from outside as well.

I hope you enjoyed my post!

XoXo Beauty Pusinka!   

10 komentářů:

 1. Krásné fotky a nádherné místo :)
  http://chickflickcherry.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Ty fotky jsou úžasné, určitě je to moc super místo (jak to vypadá):-)

  Jinak jsem si tě dala do pravidelných čtenářů a byla bych ráda, kdyby sis mě dala taky do pravidelných čtenářů:-)
  www.passengersmaniac.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Páni, tak to je krása! Už druhým rokem jezdíme po hradech a zámcích, ale tady jsme ještě nebyli, tak díky za tip. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáš zač! určitě doporučuji, je to krásný zámek a navíc já osobně miluji ,,french style castles" ;)

   Vymazat
 4. Děkuji za tip, rádi jezdíváme po zámcích a na tenhle se musím prostě jednou podívat! A podobnost se zmíněnými zámky se nezapře. Interiér musel být nádherný. Co se týče těch dam, nebyly sami, kdo byl s hygienou kvůli nákladným účesům na štíru. I páni, kteří se také líčili stříkali na sebe co dalo, aby skryli to, že už měsíc neviděli vanu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu? tak dobré je, že to bylo oboustranné, tudíž si voněli nebo spíš zapáchali stejně :)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář ! Thank you for your comments!