pátek 21. srpna 2015

Northern Spain - Sever Španělska - Nord de l'Espagne - Norte de España

Krásný páteční večer,

dnes se spolu podíváme na sever Španělska, kde jsem strávila pár dní. Jednat se bude o oblast Baskitska, Asturias a Galicia. O Baskitsku jsem již nějaké články psala a podívat se na ně můžete zde, takže o této části Španělska se už dále zmiňovat nebudu, ale za to se koukneme na krásné městečko Gijón, které leží v Asturias, na jednu krásnou pláž, která vypadá jako modrá laguna, na delfíny v A Coruňe a na slavné poutní místo v Santiagu de Compostela.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Good evening my lovely readers!

Today, you are going to see with me beauties of norhern Spain where I spent few days. I am talking about Basque country, Asturias and Galicia. I have already written some articles about Basque country which you can see here so I am going to talk more about a beautiful town Gijón, A Coruna is a place where we saw wild dolphins for the first time and famous pilgrimage place Santiago De Compostela.Počasí, oceán:

Nebudu vám lhát, dost tu prší a to i v létě, ale občas vyleze i to krásné žluté sluníčko a teploty se vyšplhají až ke 30°C. Vítr je poměrně dost studený a oceán mi přišel teplejší než v Portugalsku, ale já jsem na tu ledárnu zvyklá ze surfování, takže pokud nejste otužilí, tak tam asi nevlezete ;)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Weather, ocean:

I am not gonna lie, ít´s a quite rainy part of Spain so don´t expect so many hot days and the sun but even thought there are quite few days when the temperature reaches 30°C, The wind is quite cold and the ocean is a bit warmer than in Portugal but still quite cold so if you are a little chicken you won´t enter ;).Jídlo:

Určitě vyzkoušejte různé ,,pinchos" nebo- li ,,tapaz", což jsou různé jednohubky nebo bagetky s rybami, šunkou a dalšími mňamkami. Tady byste rozhodně měli vyzkoušet ,,Pincho con pulpo", což je vlastně chleba s chobotničkou. Já se musím přiznat, že jsem se k tomu neodhodlala, ale spíš než to jsem na ochutnání téhle tapy uplně zapomněla. Pak určitě doporučuji všechny možné druhy ryb: Merluza - hake, Bonito, Salmón - losos, Dorada, Atún, Bacalao - Treska a mé nejoblíbenější Sardinky.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Food:

You should definitely try some ,,pinchos" or ,,tapaz" that are really famous in Spain. It´s bread with some meat or spiced vegetable. There is one typical that you should try. It´s called ,,pincho con pulpo" which is octopus. Honnestly, I didn´t dare to try it but also because we were so in rush that I forgot buying it. Other thing to try are for sure fish like ,,Merluza, Bonito, Sardinas, Tuna" and my favorite meal ,,Pil Pil". If you like sweet things, try out ,,Churros" with hot chocolate but I didn´t really like it because it´s really oily.Ubytování:

V tomto vám moc neporadím. Vždycky jsme po cestě objevili nějaký tří hvězdičkový hotel s parkovištěm pro naši dodávku a nikdy jsme nic neplánovali. Stalo se nám jen jednou, že jsme v sobotu večer v Malaze nemohli najít žádný hotel, protože  Španělé večer paří o sto šest a navíc je všude plno turistů, takže jsme byli rádi zato, že jsme měli v naší dodávce rozkládací sedačku, takže jsme přespali přes noc na parkovišti u Carefouru :), ale to byla fakt výjimka. Jinak se ceny pro 2 osoby za noc i se snídaní pohybovaly něco málo kolem 90€ = cca 2500,-Kč.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Accommodation: 

I can´t really give you advice about it because we always found some hotel by searching by our selves or with our GPS. It was very spontanious but we tried to look for the ones with 3 or max. 4 stars hotels. It happened to us just once that we couldn´t find any hotel because it was a saturday evening and we were in Malaga where were many turists so it was very difficult. Finally we slept in our van at the Carefour parking. The price of hoteles were more or less 90€ per night for 2 people and breakfast. 

Gijón: Krásné městečko s krásným přístavem a moc dobrými smoothie nápoji. Centrum i památky se nám moc líbily, večer tam byla opravdu skvělá atmosféra. Všude mladí lidé, kteří si užívají života, party, dobré jídlo, opravdu zážitek. Nejvíce nás ale uchvátily tamější téměř opuštěné pláže, které vypadají jako modré laguny, no posuďte sami.


OOTD - vest, bag, t-shirt - Primark, shorts - TKMaxx

OOTD - swimsuit - Primark, hat - El Corte Inglés 

A Coruňa:
moc krásné město, které si pamatuji hlavně kvůli divokým delfínům,, které jsme viděli. Byl to opravdu krásný zážitek.  Jinak centrum města je moc hezké, působilo na mě přátelsky a čistě. Navštivili jsme tam takový černý trh, kde jsem si koupila moc hezký obraz, který je malovaný pískem, viděli jsme spoustu jídla a nakonec jsme tedy neodolali a dali si výbornou Paellu. Také jsem poprvé zavítala do Flormaru, kde jsem si koupila spoustu úžasných věcí z kterých jsem naprosto nadšená. Recenzi na ně určitě čekejte.

OOTD - dress - Gate, bag - Primark

Santiago de Compostela: krásné historické městečko. Centrum je nádherné, středověké úzké uličky, všude spousta jídla, stánků, lidí. Nejkrásnější je samozřejmě slavný chrám do kterého jsme ale bohužel nevstoupili, protože tam bylo spoustu lidí, zato jsme se ale nechali vyfotit starým foťákem a máme moc krásnou starou fotečku.

OOTD - skirt Tally Weil, t-shirt - Primark
Doufám, že se Vám dnešní cestovatelský článek líbil a že mi dáte vědět, jestli některá z těchto míst znáte. Krásný víkend!!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hope you liked my article and let me know if you know any of these places! Love ya! 

12 komentářů:

 1. Krásné fotky a moc závidím, Španělsko je můj sen :)

  Ili Libertad

  OdpovědětVymazat
 2. Z fotek to vypadá na skvělou dovču ! :)

  LenaČerge

  OdpovědětVymazat
 3. Miluju španělské jídlo, hlavně paellu! Jsem ráda, že jsem mohla vycestovat do Katalánska a tam tu pravou ochutnat :) Moc hezký článek a fotky! -L

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katalánsko je moc hezké! a paellu miluju! díky!

   Vymazat
 4. Jé, super fotky :) Já bych si dala rybu

  OdpovědětVymazat
 5. Pěkné fotky i článek, Španělsko a jeho kuchyni mám taky moc ráda :)
  flavoursofamellia.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju! taky mám moc ráda šp. jídla :)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář ! Thank you for your comments!