sobota 2. ledna 2016

Silvestr v Benátkách - New Year´s day in Venice PF 2016

 Krásný Nový rok Vám přeji!

Se spolužačkou z VŠ jsme se rozhodly, že Silvestra oslavíme netradičně a tak jsme se vydaly do Benátek v Itálii. Snad na Vás z fotek dýchne skvělá atmosféra, která tam vládla, ačkoliv nám tedy byla poměrně dost velká zima, tak se ale výlet vydařil a já jsem hlavně ráda, že jsem tento ,,procestovaný rok" zakončila právě návštěvou země, kde jsem ještě nebyla a tak jsem letos zavítala do 5-ti překrásných států Evropy.

Jinak ještě pár info k výletu: právě na Silvestra a lednový karneval, místní a turisté nosí krásné masky, které si tam můžete koupit. I my jsme si je koupily a zkoušely jsme si i různé zajímavé druhy. Celý den jsme chodily v centru, za 8€ jsme se dostaly na takovou poměrně vysokou věž, odkud bylo krásně vidět na celé Benátky, akorát, že tam byla dlouhá fronta na lístky a strašná zima. K večeru jsme si pak sedly do baru, kde jsme si vychutnávaly jejich známé ,,Apero", což je drink připravovaný s vínem ,,Proseko". Byl opravdu výborný a stál 3,50€. Ceny tam byly poměrně vysoké, my jsme si zašly na pizzu, která stála asi 10€, ale byla to opravdu dost chudá pizza. Pro představu, Silvestrovské menu pro jednu osobu stálo 100€. Večer byly bary úplně narvané a hlavní náměstí se plnilo turisty a místními. Ohňostroj byl moc krásný, akorát nás mrzelo, že tam třeba na tom náměstí nehráli nějakou hudbu nebo že tam celkově prostě nic k zábavě nebylo, ani žádný klub či diskotéka, takže v tomto ohledu jsme byly zklamané. Nicméně, pokud se tam chystáte jako zamilovaný pár, tak toto místo doporučuji navštívit všemi deseti.

Teď už jen doufám, že rok 2016 bude stejně tak nebo i více barvitější, než ten loňský, který byl opravdu super.

Moc děkuji, že čtete můj blog a doufám, že sem rádi chodíte. Moc se těším na Vaše další návštěvy a přeji Vám abyste si užili fotky z Benátek a abyste měli krásný rok 2016!Outfit: Beanie - Bench, Jacket and trousers - F&F, Bag - Desigual,  Shoes - a Spanish boutique14 komentářů:

 1. Krásné fotky a nádherné místo. Benátky rozhodně stojí za pozornost. Draho je poměrně všude v jiných evropských státech, však si tam taky lidi vydělávají daleko víc. Benátky jsou spíš klidným místem a hlavně po nedávných útocích lidi víc rozmýšlejí jestli někde v davu mají něco slavit ve velkým. Hlavně že si užíváš, cestovat je potřeba, člověku to hodně dá :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Terez! Je pravda, že je draho skoro všude, ale tady teda poměrně značně ;). Jojo, o těch oslavách máš pravdu, holt je potřeba si teď dávat větší pozor. Díky za komentář :*

   Vymazat
 2. Taky bych se tam někdy chtěla podívat, v Itálii jsem ještě nebyla:-) Moc krásné fotky a ten ohňostroj je skvělý!
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Krásne fotky vydno, že si si to tam naplno užila. Ja som bola v Benatkach pred 2 rokmi a bolo tam nádherne :)

  OdpovědětVymazat
 4. Vy ste teda mali netradičný Silvester! Fotky sú krásne takže verím, že ste si to užili :) Kika - Blog for smile

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to muselo být úchvatný :D Bezva fotky :)
  Ginger

  OdpovědětVymazat
 6. Benátky sú krásne :-) Bola som sa aj tam pozrieť, bohužiaľ sme chytili zlé počasie ale aj tak som si ich naplno vychutnala :-)
  Krásne fotky! Andy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je škoda, my jsme tam měli hroznou zimu zase ;) ale jinak super! díky

   Vymazat

Děkuji za každý komentář ! Thank you for your comments!