pátek 21. října 2016

Film tip Irrational man

Krásný páteční večer,

nakonec jsem se rozhodla zůstat doma, protože má celý víkend pršet a hlavně v Cordobě, takže se budu snažit relaxovat a protože mezi aktivity, které mě dokáží dostat do fajn nálady patří sledování filmů, tak jsem se rozhodla, že vám jeden právě po zhlédnutí zrecenzuji. Doufám, že se váš víkend bude alespoň trošku klidný tak, jako ten můj.

Beautiful evening, 

I have decided to stay at home because the weather forecast is not good in Cordoba and neither in other cities so therefore I have been just relaxing all they long and watching some movies which I am gonna do the whole weekend till Monday. Isn´t it a good plan? when it is raining, yes! otherwise I prefer going outside, of course. Anyway, enjoy the yours and have fun!  

Iracionální muž 

je to celkem zajímavý film o dívce Jill, která se zajímá o svého profesora filozofie, jenž je pro ní zvláštní a vnitřně nevyrovnaná osoba, ale něčím ji neskutečně přitahuje a snaží se mu pomoci najít nějaké pozitivní myšlenky na svůj život. Alkohol je jeho největší přítel a jeho lahvička skotské whisky ho provází i na školní pole. Jill se ale do svého profesora zamiluje a očividně k sobě oba dva vzájemně něco cítí, ačkoliv ona to dává již od počátku velmi jasně najevo. Jednou, když spolu Jill a profesor Abe vyrazí ven na jídlo, tak omylem vyslechnou rozvor nějaké rodiny, která má značné problémy se soudcem, který žije ve stejném městě a v tom okamžiku si Abe uvědomí smysl svého života. Tím, že udělá dobrý skutek pro tu ženu a pomůže jí zbavit se člověka, který je pro ní utrpením, jeho duše opět zajiskří. Od té doby se Abe začne chovat úplně jinak. Je plný energie, šarmantní a najednou má na vše jiný pohled. Po celou dobu promýšlí, jak neznámého soudce zavraždí tak, aby si to s jeho osobou nikdo nemohl spojovat. Jak vše dopadne se ale dozvíte po zhlédnutí filmu, protože konec je samozřejmě neočekávaně poněkud jiný, než by si někdo dokázal přestavit.

Mně osobně se film celkem líbil. Je to taková pohodovka, ale určitě žádná hitparáda, takže od toho moc nečekejte.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Irrational man 

it is a quite interesting film about a girl called Jill who is clearly interested in her philosophy professor which is internally unbalanced person but for some reason she is attracted by him a lot. She tries to help him find some positivity in his life and change his black thoughts. But professor Abe has a better solution ,,alcohol" which plays a huge role in his life. Despite all, Jill falls in love with Abe and she shows it up to him without any remorse. One day, when they go to eat to a restaurant, they accidentally hear a conversation of a family that is having troubles with a judge from their town. At that exact moment Abe realizes his meaning of life because by helping that family to kill the judge can actually make a good deed. Since that time, Abe starts to behave differently. He suddenly sees everything in a better way and he is full of energy because thw plan of the murder leads him forward. He thinks that no one can think of him as a suspect because he has no motive to kill the judge. But the end is obviously a bit different and you can see more after watching the movie. 

I quite enjoyed watching the movie but it is not something you definitely need to see so do not expect a lot. It is a very easygoing film for a relaxing evening.

1 komentář:

Děkuji za každý komentář ! Thank you for your comments!