neděle 30. října 2016

Španělsko - Cartaya, Huelva, Costa De La Luz

Krásný večer ze Španělska!

já jsem momentálně v jednom malém městečku Cartaya na jihu Španělska a moc si to tady užívám. Máme tu naprosto skvělé počasí a dnes jsme byli na pláži, kde jsme debužírovali samá dobrá Španělská jídla. Například jsem vyzkoušela chobotnici s červenou paprikou a brambor, tuňák s karamelizovanou cibulkou, mušličky s česnekovým dressingem, ruský salát nebo tresku s nakládanýma papričkama. Mimochodem Ruský salát tady jedí snad úplně nejvíce a je to náš obdobný bramborový salát, akorát bez okurek a hrášku.

Cartaya se nachází asi 40 km od hranic s Portugalskem a tato kultura se už i tady hodně projevuje. Skoro všude mají design modrých malovaných kachliček, které můžete vidět právě zejména v Portugalsku a samozřejmě je tu i mnoho přistěhovalců z nedaleko ležící Afriky. Ceny jídel se tu pohybují více méně podobně, jako v jiných Španělských městech. Za menu pro tři lidi tu většinou platíme cca 40 - 50 €. Dnes jsme k snídani měli kafe bez kofeinu a tři tousty s olivovým olejem a rajčatovou omáčkou. Platili jsme za to 5€, což je poměrně přiměřená cena.

...................................................................................................................................................................

Beautiful morning from South of Spain! 

I am just being on a travel in Cartaya which is situated in the south of Spain. We have had such a nice weather so far, like in summer. I have visited a local beach called Costa de la luz and I have tasted many different kinds of Spanish meals such as octopus with red pepper and potatoe, tuna with caramelized onion, muscles with a garlic sauce, a russian salad which is by the way very popular here and it is also very famous in my country because we eat it on the Christmas Eve with a fish or we also have it available in any shop. 

Cartaya is only 40 kms far from the Portuguese border and their culture is seen also here. There is the typical blue and white desingn of tiles which you can mainly see in Portugal. Prices of meals are quite fine here. You can have a menu for 20€ per person. Typical breakfast at least here on the south is a toasted slice of bread with olive oil and some natural tomato sauce.

Také se tu hodně pěstují pomeranče, khaki, jahody, borůvky nebo i stévie. Jsou tu obrovské plantáže, kde toto ovoce roste a pak se vyváží do ostatních měst či zemí. Je tu i docela dost Romů, ale nevšimla jsem si, že by tu s nimi měl někdo nějaké problémy. Lidé tu jsou celkově velmi sympatičtí.

Odpoledne jsme byli v Huelvě, kde jsme teda jenom ,,shoppovali", takže jsme nic moc z města neviděli, ale pak jsme byli na jedné z místních pláží ,,Costa de la luz", která je celkem hezká a můžete ji vidět hned na první fotce.

Jejich známé pivo ,,CruzCampo" nebo ,,SanMiguel" mi popravdě moc nechutná. Zlatý český piva ahah. A ještě k tomu je tu podávají v 0,2 l skleničkách a bez pěny. Není to úplná hrůza, ale mně víc chutná náš Kozel nebo Plzeň.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

They plant lots of oranges, khaki, strawberries, blueberries or stevia here. There are huge plantations where these fruits grow and from where are also transported to other countries. I have also tasted their famous beers ,,CruzCampo" and ,,SanMiguel" and to be honest, I did not like it much. I love our Czech beers far way more. And their little glasses of 0,2l seem to me a bit rediculous compare to our big glasses of beer. If you ever taste our Pilsner or Kozel, you might understand or you won't like it because you can be used the yours in your country. Můj další výlet bude snad Badajoz, Cordoba, Salamanca nebo Porto, protože letenky do Porta jsou opravdu velmi levné! V ostatních městech jsem ještě nebyla, takže se tam moc těším, ale Porto je moje srdcovka♥.

 My next trip is gonna be to Badajoz, Cordoba, Salamanca or Porto because the flights to Porto are so cheap from here. I have not visited the other cities but I have been to Porto and it is the most cute city I have ever been to. 


4 komentáře:

Děkuji za každý komentář ! Thank you for your comments!