středa 30. listopadu 2016

Christmas TAG

Krásné odpoledne,

dnes tu mám pro vás takový předvánoční TAG, který jsem objevila na internetu a protože mě tyto otázky a odpovědi baví a ráda se také touto formou dozvídám něco nového o ostatních blogerkách či i jiných lidech, tak jsem si tuto příležitost nemohla nechat ujít a připravila jsem jej také o mě pro vás.
Tímto bych také chtěla nominovat Verču z blogu www.Veru-life.blogspot.cz a Lucku z blogu www.lsg-blog.cz, aby pro Vás tento Tag také uspořádaly.

1. Jaký je tvůj oblíbený Vánoční film? 


 • je jich spousta, ale určitě mezi ně patří hlavně naše české tradiční pohádky jako je Popelka nebo Zlatovláska. Mezi mé nejoblíbenější české patří: Princezna se zlatou hvězdou na čele a mezi ty zahraniční Sám doma. Ráda se ale podívám i na nějaké nové filmy a docela mě baví i německé pohádky. 

1. What´s your favorite Christmas movie? 

 • there are a lot of them but I love traditional Czech movies such as Cinderella or Golden hair princess. My absolutely favorite is called The princess with a golden star on her forehead.  A foreign movie would be Home alone. I also like watching some new movies or German fairy-tales.
2. Nejoblíbenější Vánoční jídlo? 

 • určitě cukroví a mé nejoblíbenější jsou vosí hnízda a samozřejmě bramborový salát s kaprem, ačkoliv ten nepatří mezi mé oblíbené ryby, ale k našim českým Vánocům to prostě patří! 
2. What´s your favorite Christmas food? 

 • Czech sweets that are called ,,Vosí hnízda" and of course a potatoe salad which is the same as the Russian salad and carp which is not my favorite kind of fish but it is traditional in the Czech republic. 
zdroj

zdroj

3. Jak a čím zabaluješ dárky? 

 • podle nálady, protože když vidím, jak to pak všichni roztrhají (hahah), tak se mi s tím už příště nechce tak patlat. Někdy mě baví si s tím vyhrát a zabalit to nějakým krásným vánočním papírem a někdy to prostě jen hodím do taštiček a více se o to nestarám. Většinou je ale balím a zavazuji nějakou zlatou či stříbrnou stužkou.
3. How do you pack presents? 

 • it depends on my mood because when I think of the members of the family ripping off the paper then I dont wanna do it again so nicely. Sometimes I just put it in beautiful Christmas bags or wrap it in a funny paper. 


4. Jaký byl nejlepší dárek, který jsi dostala?

 • když jsem byla malá, tak jsem od rodičů dostala takový dětský počítač a byla jsem z toho tak nadšená, že jsem se smála až mi začal modrat obličej, takže mě mamka vzala ven a namočila mi obličej sněhem :D. A hned mě to přešlo. Počítač mám do teď a pořád skvěle funguje! Palec nahoru pro mě! :D
4. What was your best presents you got? 

 • when I was a child, I got a funny computer for kids and I was so amazed by that present that I started to laught too much that I could not stop it. So my mum took my out and put some snow on my face in order to calm me down hahahah. So therefore my foolery was gone and guess what...I have the computer fully working till now. Thumbs up for me! yeah!
5. Jaké štědrovečerní tradice dodržuješ? 

 • moc jich není, ale určitě se snažíme neodcházet od stolu, když už všichni jedí. Také rozkrajujeme jablíčka, pokaždé se díváme na Popelku a zvoníme zvonečkem. Za příbuznými nejezdíme, protože bydlí hodně daleko, ale mně by se třeba tato tradice velmi líbila. 
5. Which traditions do you maintain with your family? 

 • there are not a lot of them but we tend to stay at the table while eating the dinner. We cut apples to see if there is a star meaning health or a cross means some illness. We always watch Cinderella at 8PM and we ring a little bell to call the little Jesus.
6. Dáváš si Novoroční předsevzetí?

 • dřív jsem to dělala a teď už ani ne, spíše si vždycky napíšu cíle, kterých chci dosáhnout, ale nijak se tím netrápím, protože vím, že bych to stejně nedodržela, ačkoliv já mám hodně pevnou vůli a snažím se jít pokaždé za svými cíli a sny. 
6. Do you make any resolutions for the New Year? 

 • I used to do that but now I just write down some aims I wanna achieve that year and I do not bother me with resolutions because I do whatever comes to my life at the certain moments. However I have a very strong will so I try to complete my aims and dreams if possible. 
7. Kdy ses dozvěděla pravdu o Ježíškovi? 

 • hmm, jelikož mám starší sestru, tak brzy. Ona už v první třídě hledala všechny schované dárky a naši to ani nijak moc neřešili, takže jsme to věděli asi už v té první třídě. Většinou nám ale rodiče tak do té páté třídy o dárcích nic neříkali a pak když jsme byly starší, tak už jsme si je vybíraly s nimi. 
7. When did you find out the truth about the Little Jesus? 

 • hmm, I have got an older sister so very early. She started to look for presents when I was very young so I knew it probably already in the first grade of the primary school.  However our parents did not tell us what we were gonna get for Christmas until the end of our primary education and then we could choose our presents by ourselves.

8. Oblíbená Vánoční vůně? 

 • punč se skořicí, badyán, anýz, perníčky 
8. What is your favorite Christmas smell? 

 • punch, cinammon, anise, star anise, ginger bread
zdroj


9. Jaké vysněné místo bys o Vánocích navštívila? 

 • Asi by to bylo Portugalsko nebo mě láká New York, protože z filmů vím, že tam mají vždycky velkou zimu, krásné vánoční stromky a plochy na bruslení (néé, že by tohle nebylo u nás), ale prostě mě to láká a Portugalsko je pro mě srdcovka.
9. Which place would you like to visit at Christmas holiday?

 • Of course somewhere where I haven't been so far New York or South Africa but genuinely I would love to go to Portugal. To one fairy-tale place where flows the river Douro and vineyards line beautiful hills. I used to know someone who I care about a lot so therefore I would wish to be there again. 

10. Co by sis letos přála k Vánocům? 

 • já asi nic materiálního, protože já spíše ocením dobrou atmosféru, jídlo, přátelé, rodinu a ten pocit, že jsme všichni spolu ve zdraví a šťastní a jelikož jsem letos v zahraničí, tak bych si přála být na Vánoce doma. 
10. What do you wish to get this Christmas? 

 • nothing material, I think people genereally have way to much stuff so I wish to spend a great time with my family, friends and the people that are close to my heart. I wanna spend my Christmas by enjoying little moments and being happy all the time. 

14 komentářů:

 1. nějaký takovýhle tag jsem taky minulý rok dělala, ale nebyl to úplnš ten samý :)

  eLblog

  OdpovědětVymazat
 2. Mám moc ráda TAGy, tenhle je super..:)

  OdpovědětVymazat
 3. Články v podobe tagov mám veľmi rada, toto je prvý vianočný čo som si prečítala a je super, veľmi sa mi to páči a baví ma to čítať ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky moc, Alex! mě to taky baví číst :D

   Vymazat
 4. Tento tag je bezva. Hezky pojatý a sepsaný článek :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
 5. Jé krásný Tag Jani, děkuji za nominaci a zpracuji :)

  OdpovědětVymazat
 6. Pěkný tag. Vidíš, já na Vánoce odlétám pryč.
  Vůni perníčků a punče také miluji. Na cukroví mám nejraději když mohu ochutnat od druhých, většinou se mi zdá že ho mají lepší.

  OdpovědětVymazat
 7. Jani, moc děkuju za nominování na tag :) Jdu si zkopírovat otázky a postupně zpracuju článek :)

  OdpovědětVymazat
 8. Většinou ty tagy jsou takové o ničem, ale tenhle je super :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář ! Thank you for your comments!